Gegužę ir birželį turbūt lengviausia suprasti tai, kaip Dievas myli pasaulį: tokia gamtos grožybė, nors ir kartojasi kiekvienais metais, vis iš naujo stebina – žiedai, spalvos, kvapai, paukščių giesmės. Žinoma, pasaulyje vyksta ir daug blogų dalykų – niekaip nesibaigia karai, žūsta žmonės, žemės drebėjimai griauna žmonių gyvenimus, tačiau pamatyti grožį, tikėti gerumu ir pačiam padaryti nors mažą gerą darbelį be galo svarbu. Nors esame maži – ir vabalėliai, ir vaikai, tačiau net suaugusieji sako, kad ateitis – mūsų rankose. Ne tik rankose – mūsų širdyse, mūsų protuose. Tikiu, kad ir skaitydami žurnalą vaikai ir suaugusieji ras jame gerų minčių, kurias rinkdami (kaip aš žiedų nektarą) taps vis išmintingesni ir geresni.
Šiame „Bitutės“ numeryje vaikai galės susipažinti su dviem bendraamžiais: vilniečiu Ignu, kuris rudenį eis į pirmą klasę ir jau svajoja tapti archeologu, ir devynmete Mante, kuri gyvena Šiupyliuose ir yra viena iš aktyviausių šio kaimo bibliotekos skaitytojų. Šiupyliuose jau nėra mokyklos, tačiau grįžę mokykliniais autobusiukais po pamokų, vaikai labai noriai eina į biblioteką ir renkasi knygas. Apie meilę knygoms pasakoja ir žurnalo apžvalgininkė Skruzdėlytė Greitutė. Ji aprašo dvi dėmesio vertas knygeles.
Ne tik apie knygas, bet ir apie vaikystę, šeimą, vasaros džiaugsmus žurnale pasakoja rašytoja Danguolė Kandrotienė – jos parašytos „Spintos istorijos“ pripažinta geriausia 2014 metų knyga vaikams.
Vabalas Elniaragis supažindina vaikus su penkiais bendraamžiais, mūsų valstybės kūrėjais. Visi gimė lygiai prieš 130 metų – kas jie tokie, sužinosite atsivertę žurnalą.
Savo tikėjimo pažinimui ir pagilinimui vaikai galės spręsti Mini bitutės užduotis, spalvinti puslapius pagal Šventojo Rašto žodžius. O štai į vaikų klausimus apie velnio „išmislus“, apie tai, ar Dievas supranta visas pasaulio kalbas, atsako kunigas Antanas Saulaitis.
Bitutė būtų ne Bitutė, jei nepasakotų skaitytojams apie gamtą, nespausdintų naujų komiksų, užduočių, Boružės Septyntaškės receptų ar Peliuko nuotykių. Pavyzdžiui, tik perskaitę straipsnį sužinosite, kiek Lietuvoje yra vabzdžių rūšių, arba ką daryti, jei miške aptinki vienišą stirniuką.
„Per vasarą būtina įdegti, nenusisukti sprando, gerai pailsėti, pavasaroti kaime, ūgtelėti, išmokti važiuoti dviračiu…“ – sako rašytoja D. Kandrotienė. O kiekvienas skaitytojas turbūt galėtų šį sąrašą tęsti ir tęsti. Nes kiekviena vasara mums stebuklinga.
Žurnalas „Bitutė“ kuriamas įsiklausant į tai, kas įdomu 5 – 12 metų vaikams. Šis žurnalas gali būti puikus pagalbininkas šeimai, auginančiai mažą, bet smalsų, kūrybingą vaiką, norintį daugiau sužinoti apie pasaulį ir save. „Bitutės“ redakcija jau daugiau kaip dešimt metų siekia padėti tėvams, seneliams ir mokytojams ugdyti kūrybingą asmenybę, skatinti vaiko psichologinį, intelektualinį, kultūrinį ir dvasinį augimą. Norime skleisti tikrąsias vertybes, parodyti jaunajam skaitytojui kūrybos ir meno, šviesiosios gyvenimo pusės privalumus, vesti jį tiesos, gėrio ir grožio keliu. Tai leidinys su moraline bei estetine perspektyva, skatinantis menininkus kurti vaikams, pripažįstamas kaip geras edukacinis pavyzdys mokytojams ir tėvams bei autoritetas mažiesiems skaitytojams. Per metus išleidžiami 6 numeriai. Galima įsigyti prekybos centruose, spaudos kioskuose ir parapijose.